Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie Skierniewicach

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Swieto Rodziny

OGŁOSZENIE o naborze na stanowisko logopedy/neurologopedy

Projekt pt. Skierniewicki CUŚ

SPRAWOZDANIA FINANSOWE ZA 2018 ROK

SPRAWOZDANIA FINANSOWE ZA 2018 ROK ZOSTAŁY OPUBLIKOWANE NA STRONIE BIP STAROSTWA POWIATOWEGO W SKIERNIEWICACH W ZAKŁDCZE BUDŻET

Link do sprawozdania

Nabór
PILOTAŻOWY PROGRAM „AKTYWNY SAMORZĄD” 2019Spotkanie Świąteczno-Noworoczne rodzin zastępczych z terenu powiatu skierniewickiego

Spotkanie Świąteczno-Noworoczne
rodzin zastępczych z terenu powiatu skierniewickiego


W dniu 19.12.2018 roku w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach odbyło się coroczne spotkanie Świąteczno-Noworoczne rodzin zastępczych z terenu powiatu skierniewickiego, zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Skierniewicach.
Spotkania rodzin zastępczych z pracownikami PCPR oraz władzami Powiatu są już tradycją. Są okazją do wymiany doświadczeń, zacieśniania więzi i wzajemnego wsparcia w tej trudnej, ale jakże potrzebnej pracy. Tradycyjne dzielenie się opłatkiem i wspólne biesiadowanie przy dźwiękach kolęd sprzyja integracji rodzin zastępczych.
Starosta Skierniewicki Mirosław Belina podziękował zebranym za okazywane serce, włożoną pracę w zabezpieczenie podstawowych potrzeb dzieci i przekazywanie prawidłowych wzorców wychowywanym w rodzinach zastępczych dzieciom. Starosta składając wszystkim życzenia Świąteczno-Noworoczne życzył rodzicom zastępczym dużo wytrwałości i cierpliwości w wychowywaniu dzieci, które nie mają możliwości dorastania w naturalnych rodzinach, a dzieciom beztroskiego i szczęśliwego nowego roku pełnego miłości i troskliwości opiekunów.
Gościem specjalnym tegorocznego spotkania był Pan Stefan Sobczak – pasjonat, entomolog, który pokazał dzieciom i rodzicom zastępczym swoje zbiory motyli i opowiedział o motylach nocnych w Bolimowskim Parku Krajobrazowym. Wszyscy mogli pod mikroskopem obejrzeć budowę owadów.

ZAPRASZAMY GO GALERII


Pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie życzą wszystkim rodzinom zastępczym dużo szczęścia, miłości i radości w Nowym 2019 roku

UWAGA !
UWAGA !!!


W 10 października mija termin składania wniosków o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd’ Modułu II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym. Więcej informacji na stronie www.pfron.org.pl w zakładce „Aktywny samorząd”, w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Skierniewicach, ul.Konstytucji 3 Maja 6, pok. 34, tel. 46 833-45-14 oraz na stronie www.pcpr.powiat-skierniewice.pl

INTEGRACYJNY SPŁYW KAJAKOWY RODZIN ZASTĘPCZYCH Z POWIATU SKIERNIEWICKIEGO


INTEGRACYJNY SPŁYW KAJAKOWY RODZIN ZASTĘPCZYCH Z POWIATU SKIERNIEWICKIEGO – RAWKA 2018


W środę 15 sierpnia 2018 r. odbył się „Integracyjny spływ kajakowy rodzin zastępczych z Powiatu Skierniewickiego – Rawka 2018”.
Organizatorami imprezy byli kolektorzy Lotto, którzy w ramach konkursu Wolontariatu Pracowniczego „Kumulacja Dobrej Woli” pozyskali środki finansowe na jej organizację. W organizację spływu zaangażowali się członkowie rodzin kolektorów, znajomi oraz pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Skierniewicach.
Organizatorzy dziękują Panu Wojciechowi Rochalskiemu właścicielowi PPHU „WOJTPOL” w Michowicach za udzielone wsparcie w postaci pysznych ciast.
Spływ kajakowy był trzecią z kolei imprezą integracyjną dla rodzin zastępczych z terenu naszego powiatu zorganizowaną przez kolektorów Lotto i zdecydowanie bardzo atrakcyjną formą spędzenia razem czasu wolnego.

W spływie na odcinku od Rudy do Grabskich Bud uczestniczyło 61 osób (13 rodzin zastępczych i wolontariusze). Dla większości była to pierwsza w życiu przygoda z kajakami. Pomimo wielu przeszkód na trasie (a może dzięki nim) wszyscy szczęśliwi, podekscytowani, pokonawszy bariery nie tylko w postaci drzew na rzece, ale często również własnych lęków, obaw i ograniczeń dotarli do „Grabskiego Sioła”, gdzie pozostali wolontariusze czekali z gorącą zalewajką, rozpalonym ogniskiem nad którym zostały upieczone kiełbaski. Na deser uczestnicy mogli poczęstować się ciastem, kawą, herbatą oraz owocami i przetworami przyniesionymi przez rodziny zastępcze.
Spływ udowodnił, że możemy na siebie liczyć w każdej sytuacji. Wzajemnie sobie pomagaliśmy i wspieraliśmy się. Te doświadczenia z pewnością pozytywnie przełożą się na wzajemne relacje jego uczestników.
Dzieci miały okazję lepiej się poznać, pograć w piłkę na boisku. Najmłodsi najchętniej korzystali z placu zabaw z huśtawkami, zjeżdżalniami i karuzelami pod opieką rodziców zastępczych i wolontariuszy.
Wszyscy uczestnicy spływu deklarują chęć powtórzenia tej przygody w przyszłym roku.

ZARZĄDZENIE Nr 6/2018

ZARZĄDZENIE Nr 6/2018
z dnia 07 sierpnia 2018 roku
Kierownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Skierniewicach

w sprawie skrócenia czasu pracy pracowników
Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w SkierniewicachNa podstawie art. 145 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1874 r. Kodeks Pracy (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 917 z późn. zm.) w związku z § 15 ust. 1 Rozporządzenia Ministra pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (t.j. Dz. U. z 2003 r. Nr 169, poz. 1650 z późn. zm.) zarządzam co następuje:

§ 1. 1. W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami powietrza i prognozami pogody wskazującymi na wysokie temperatury powietrza w najbliższych dniach, wprowadzam w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Skierniewicach z siedzibą przy ul Konstytucji 3 Maja 6 skrócony czas pracy o 1 godzinę dziennie w okresie od 07.08.2018 r. do 10. 08.2018 r.
2. W wyżej wymienionym okresie:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Skierniewicach z siedzibą przy ul. Konstytucji 3 Maja 6 będzie czynne w godzinach od 8.00 do 15.00.
§ 2. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.UCHWAŁA NR 300/18


Wygenerowano w sekund: 0.41
1,045,623 unikalne wizyty