Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie Skierniewicach

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Nabór
PILOTAŻOWY PROGRAM „AKTYWNY SAMORZĄD” 2019Spotkanie Świąteczno-Noworoczne rodzin zastępczych z terenu powiatu skierniewickiego

Spotkanie Świąteczno-Noworoczne
rodzin zastępczych z terenu powiatu skierniewickiego


W dniu 19.12.2018 roku w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach odbyło się coroczne spotkanie Świąteczno-Noworoczne rodzin zastępczych z terenu powiatu skierniewickiego, zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Skierniewicach.
Spotkania rodzin zastępczych z pracownikami PCPR oraz władzami Powiatu są już tradycją. Są okazją do wymiany doświadczeń, zacieśniania więzi i wzajemnego wsparcia w tej trudnej, ale jakże potrzebnej pracy. Tradycyjne dzielenie się opłatkiem i wspólne biesiadowanie przy dźwiękach kolęd sprzyja integracji rodzin zastępczych.
Starosta Skierniewicki Mirosław Belina podziękował zebranym za okazywane serce, włożoną pracę w zabezpieczenie podstawowych potrzeb dzieci i przekazywanie prawidłowych wzorców wychowywanym w rodzinach zastępczych dzieciom. Starosta składając wszystkim życzenia Świąteczno-Noworoczne życzył rodzicom zastępczym dużo wytrwałości i cierpliwości w wychowywaniu dzieci, które nie mają możliwości dorastania w naturalnych rodzinach, a dzieciom beztroskiego i szczęśliwego nowego roku pełnego miłości i troskliwości opiekunów.
Gościem specjalnym tegorocznego spotkania był Pan Stefan Sobczak – pasjonat, entomolog, który pokazał dzieciom i rodzicom zastępczym swoje zbiory motyli i opowiedział o motylach nocnych w Bolimowskim Parku Krajobrazowym. Wszyscy mogli pod mikroskopem obejrzeć budowę owadów.

ZAPRASZAMY GO GALERII


Pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie życzą wszystkim rodzinom zastępczym dużo szczęścia, miłości i radości w Nowym 2019 roku

UWAGA !
UWAGA !!!


W 10 października mija termin składania wniosków o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd’ Modułu II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym. Więcej informacji na stronie www.pfron.org.pl w zakładce „Aktywny samorząd”, w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Skierniewicach, ul.Konstytucji 3 Maja 6, pok. 34, tel. 46 833-45-14 oraz na stronie www.pcpr.powiat-skierniewice.pl

INTEGRACYJNY SPŁYW KAJAKOWY RODZIN ZASTĘPCZYCH Z POWIATU SKIERNIEWICKIEGO


INTEGRACYJNY SPŁYW KAJAKOWY RODZIN ZASTĘPCZYCH Z POWIATU SKIERNIEWICKIEGO – RAWKA 2018


W środę 15 sierpnia 2018 r. odbył się „Integracyjny spływ kajakowy rodzin zastępczych z Powiatu Skierniewickiego – Rawka 2018”.
Organizatorami imprezy byli kolektorzy Lotto, którzy w ramach konkursu Wolontariatu Pracowniczego „Kumulacja Dobrej Woli” pozyskali środki finansowe na jej organizację. W organizację spływu zaangażowali się członkowie rodzin kolektorów, znajomi oraz pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Skierniewicach.
Organizatorzy dziękują Panu Wojciechowi Rochalskiemu właścicielowi PPHU „WOJTPOL” w Michowicach za udzielone wsparcie w postaci pysznych ciast.
Spływ kajakowy był trzecią z kolei imprezą integracyjną dla rodzin zastępczych z terenu naszego powiatu zorganizowaną przez kolektorów Lotto i zdecydowanie bardzo atrakcyjną formą spędzenia razem czasu wolnego.

W spływie na odcinku od Rudy do Grabskich Bud uczestniczyło 61 osób (13 rodzin zastępczych i wolontariusze). Dla większości była to pierwsza w życiu przygoda z kajakami. Pomimo wielu przeszkód na trasie (a może dzięki nim) wszyscy szczęśliwi, podekscytowani, pokonawszy bariery nie tylko w postaci drzew na rzece, ale często również własnych lęków, obaw i ograniczeń dotarli do „Grabskiego Sioła”, gdzie pozostali wolontariusze czekali z gorącą zalewajką, rozpalonym ogniskiem nad którym zostały upieczone kiełbaski. Na deser uczestnicy mogli poczęstować się ciastem, kawą, herbatą oraz owocami i przetworami przyniesionymi przez rodziny zastępcze.
Spływ udowodnił, że możemy na siebie liczyć w każdej sytuacji. Wzajemnie sobie pomagaliśmy i wspieraliśmy się. Te doświadczenia z pewnością pozytywnie przełożą się na wzajemne relacje jego uczestników.
Dzieci miały okazję lepiej się poznać, pograć w piłkę na boisku. Najmłodsi najchętniej korzystali z placu zabaw z huśtawkami, zjeżdżalniami i karuzelami pod opieką rodziców zastępczych i wolontariuszy.
Wszyscy uczestnicy spływu deklarują chęć powtórzenia tej przygody w przyszłym roku.

ZARZĄDZENIE Nr 6/2018

ZARZĄDZENIE Nr 6/2018
z dnia 07 sierpnia 2018 roku
Kierownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Skierniewicach

w sprawie skrócenia czasu pracy pracowników
Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w SkierniewicachNa podstawie art. 145 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1874 r. Kodeks Pracy (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 917 z późn. zm.) w związku z § 15 ust. 1 Rozporządzenia Ministra pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (t.j. Dz. U. z 2003 r. Nr 169, poz. 1650 z późn. zm.) zarządzam co następuje:

§ 1. 1. W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami powietrza i prognozami pogody wskazującymi na wysokie temperatury powietrza w najbliższych dniach, wprowadzam w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Skierniewicach z siedzibą przy ul Konstytucji 3 Maja 6 skrócony czas pracy o 1 godzinę dziennie w okresie od 07.08.2018 r. do 10. 08.2018 r.
2. W wyżej wymienionym okresie:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Skierniewicach z siedzibą przy ul. Konstytucji 3 Maja 6 będzie czynne w godzinach od 8.00 do 15.00.
§ 2. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.UCHWAŁA NR 300/18


Art

Zaproszenie do złożenia oferty cenowej na organizację zadania „Szkolenie kandydatów na rodziny zastępcze niezawodowe z terenu Powiatu Skierniewickiego „


Spotkanie Wigilijne rodzin zastępczych z terenu Powiatu Skierniewickiego

W dniu 12.12.2017 roku w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach odbyło się coroczne spotkanie rodzin zastępczych z terenu Powiatu Skierniewickiego, zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Skierniewicach z okazji Świąt Bożego Narodzenia.


Spotkania rodzin zastępczych z pracownikami PCPR oraz władzami Powiatu przy świątecznym stole są już wieloletnią tradycją. Są one okazją do wymiany doświadczeń, zacieśniania więzi i wzajemnego wsparcia w tej trudnej ale jakże potrzebnej pracy.

Starosta Skierniewicki - Mirosław Belina podziękował zebranym za okazywane serce, włożoną pracę w zabezpieczenie potrzeb dzieci i przekazywanie prawidłowych wzorców wychowywanym w rodzinach zastępczych dzieciom. Starosta składając wszystkim życzenia Świąteczno-Noworoczne życzył rodzicom zastępczym dużo wytrwałości i cierpliwości w wychowywaniu dzieci, które nie mają możliwości dorastania w naturalnych rodzinach, a dzieciom beztroskiego i szczęśliwego Nowego Roku pełnego miłości i troskliwości opiekunów. Wszystkim życzył zdrowych, pogodnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pełnych rodzinnego ciepła spotkań przy świątecznym stole w gronie najbliższych.
Atrakcją tegorocznego spotkania był występ Oliwii i Jagody, które wyśpiewały swoim koleżankom i kolegom oraz ich rodzicom tradycyjne polskie kolędy. Dodatkową atrakcją dla młodszych dzieci była okazja do wykonania świątecznych kartek z życzeniami. Z pomocą wolontariuszek: Ani, Magdy i Gosi ze Szkoły Podstawowej w Pszczonowie oraz Julii i Michała z Zespołu Szkół Nr 3 w Skierniewicach dzieci z zaangażowaniem wykonywały świąteczne karty.
Pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie życzą wszystkim rodzinom zastępczym dużo szczęścia, miłości i radości w nadchodzącym Nowym 2018 roku.

DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO

DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO W STAROSTWIE POWIATOWYM W SKIERNIEWICACH
W dniu 21 listopada 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach odbyły się Powiatowe obchody „Dnia Pracownika Socjalnego”. Zaproszenie Starosty Skierniewickiego przyjęli kierownicy i pracownicy Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej, Dyrektor i pracownicy Centrum do Obsługi Administracyjnej Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, Kierownik i pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Skierniewicach oraz przedstawiciele Organizacji pozarządowych działających w sferze pomocy społecznej na rzecz mieszkańców Powiatu Skierniewickiego. Na spotkanie przybyli także Wójtowie Gmin Powiatu Skierniewickiego, Przewodnicząca Rady Powiatu Skierniewickiego Pani Teresa Jędraszek oraz Radni Powiatu Skierniewickiego, Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego – Pani Beata Ozga-Flejszer, Dyrektor Biura Poselskiego reprezentująca Posłankę na Sejm RP Panią Dorotę Rutkowską Pani oraz kierownicy wydziałów i jednostek oświatowych powiatu skierniewickiego.
Dzień Pracownika Socjalnego, obchodzony corocznie 21 listopada, jest wielkim świętem wszystkich pracowników pomocy społecznej. Zostało ono ustanowione w wyniku dostrzeżenia i docenienia ogromu pracy, wykonywanej przez rzesze pracowników w różnych instytucjach pomocowych. Praca tej grupy zawodowej odgrywa szczególną rolę w naszym społeczeństwie. Wykonywana jest często w trudnych warunkach i aby przyniosła oczekiwane rezultaty, wymaga profesjonalizmu, cierpliwości, opanowania i nierzadko wysokiej odporności psychicznej. Zdolność uczuciowego utożsamiania się z innym człowiekiem, budzenie zaufania, tolerancyjność oraz solidaryzowanie się z ludźmi potrzebującymi i cierpiącymi, warunkuje udzielenie efektywnej pomocy tym, którzy nie radzą sobie z problemami dzisiejszej rzeczywistości. Empatia, życzliwość i wrażliwość, umiejętność poszanowania godności każdego człowieka to cechy, którymi obdarzeni są pracownicy pomocy społecznej, a bez których niesienie pomocy nie byłoby możliwe.
W tym szczególnym dla pracowników służb społecznych dniu, Starosta Skierniewicki Mirosław Belina złożył pracownikom socjalnym podziękowania za służenie profesjonalną wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem tym, którzy potrzebują wsparcia w radzeniu sobie z problemami życia codziennego. Życzył Wszystkim, aby służba drugiemu człowiekowi, zaangażowanie w wypełnianie obowiązków i profesjonalne podejście do wykonywanego zawodu, były źródłem satysfakcji i przynosiły ludzką życzliwość i przyjaźń. Złożył również pracownikom socjalnym życzenia zdrowia, pogody ducha, spełnienia marzeń i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.
Jubileusz 150-lecia istnienia Powiatu Skierniewickiego był okazją do wręczenia kierownikom Ośrodków Pomocy Społecznej z terenu Powiatu Skierniewickiego i Prezesom Stowarzyszeń działających w sferze pomocy społecznej pamiątkowych medali.
Spotkanie uświetnił występ utalentowanych wokalnie uczennic Zespołów Szkół Ponadgimnazjalnych w Głuchowie i Bolimowie. Uczennice Zespołu Szkół w Głuchowie pod kierunkiem Pani Dyrektor Katarzyny Jochym i Pani Marii Marcinkiewicz przygotowały dla gości poczęstunek.Wygenerowano w sekund: 0.03
950,788 unikalne wizyty